KONTAKT

Kontakt

E-post: info@scenit.se
Växel:  019-10 96 02

Besöksadress

Järnvägsgatan 8
703 62 Örebro

Postadress

Föreningen Scenit / Kulturhuset
Järnvägsgatan 8
703 62 Örebro

Ordinarie öppettider

Tisdag - Fredag
10:00 – 17:00

BOKNINGSFÖRFRÅGNINGAR
Använd i första hand bokningsformuläret eller maila info@scenit.se

VÄLJ

Personal

Henrik Andersson

Verksamhetsledare

Telefon: 070-666 91 54 
E-post: henrik@scenit.se
Kontakta Henrik gällande övergripande verksamhetsfrågor, frågor om föreningen eller kring aktuella projekt.  

Hanna Widell

Administratör

Telefon: 070-619 45 02
E-post: hanna@scenit.se
Kontakta Hanna gällande fakturering, underlag och andra administrationsfrågor.  

Urban Blyckert

Samordnare Kulturhuset

Telefon: 076-788 96 02
E-post: urban@scenit.se
Kontakta Urban gällande teknik- och lokalfrågor, eller andra allmänna frågor om Scenit/Kulturhuset. 
 

Thomas Ahlgren

Samordnare Kulturhuset

Telefon: 072-215 58 79
E-post: thomas@scenit.se
Kontakta Thomas gällande lokalfrågor eller allmänna frågor om Scenit/Kulturhuset.

Leon Danielsson

Vaktmästare Kulturhuset

Telefon: 019-10 96 02
E-post: leon@scenit.se
Kontakta Leon gällande praktisk information inför arrangemang eller övriga allmänna frågor om Scenit. 

Isak Snow

Musikkonsulent / Arrangör

Telefon: 070-294 82 58
E-post: isak@scenit.se
Kontakta Isak gällande arrangemangsfrågor, Ung Peng och ungdomsarrangemang.

Elin Hector

Ledig 2017

Telefon: 019-10 96 02
E-post: elin@scenit.se

Styrelse

Simon Ledstam

Ordförande

Bilda

Telefon: 073-928 85 77
E-post: simon.ledstam@bilda.nu

Jens Hellman

Vice ordförande

Sensus

Telefon: 070-462 48 18
E-post: jens.hellman@sensus.se

Peter Franzén

Ledamot

ABF

Telefon: 070-601 54 37
E-post: peter.franzen@abf.se

Björn Brunnberg

Ledamot

SV

Telefon: 070-855 39 12
E-post: bjorn.brunnberg@sv.se

Tobba Andersson

Ledamot

Studiefrämjandet

Telefon: 019-16 83 06
E-post: tobba@studieframjandet.se

Christer Moll

Adjungerad

Örebro Kommun

Telefon: 019-21 49 22
E-post: christer.moll@orebro.se

VÅRA MEDLEMSORGANISATIONER

ANSLUT  STUDIEFÖRBUND